Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Co děláme

Naší hlavní činností je zaměstnávání lidí s postižením a jejich uplatnění na běžném trhu práce.

Provozujeme dvě tréninková pracoviště TA KAVÁRNA a Obchůdek Borůvka, která mají za cíl umožnit lidem s postižením získat základní pracovní návyky a vyzkoušet si zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách.

Tréninkem ale naše práce nekončí! Dalším krokem, který následuje, je hledání pracovního uplatnění na trhu práce, který leckdy skýtá pro lidi s postižením mnoho překážek. I s tím našim klientům pomáháme. A nejen to. V neposlední řadě také lidi s postižením přímo zaměstnáváme.

Vytvořili jsme pracovní místa v rámci Dílny švadlen a dobročinného second handu Koloběh. Lidé s postižením se u nás ale podílejí i na samotném chodu organizace a pracují například na pozicích zaměřujících se na online marketing a fundraising.

Myslíme si totiž, že jediný způsob, jak odstraňovat bariéry mezi lidmi, je ukazovat na konkrétních příkladech, že fyzické omezení neznamená neschopnost fungování v běžném životě.

Kromě komplexní podpory při začleňování se do běžného pracovního procesu poskytujeme lidem s postižením ještě další služby. Patří mezi ně sociální a psychologické poradenství, fyzioterapie a v neposlední řadě také připravujeme workshopy pro firmy, které by chtěly lidi s postižením zaměstnávat, ale úplně nevědí, jak na to.

Provozovny

Chcete vidět, jak naše práce vypadá v praxi?

Přijďte si dát výbornou kávu do naší TA KAVÁRNY, navštivte náš Obchůdek Borůvka, kde najdete nejrůznější praktické i dekorační výrobky z chráněných dílen nebo zajděte do jedné z našich poboček dobročinného second handu Koloběh. V neposlední řadě je tu také naše Dílna švadlen, kde si můžete nechat vyrobit firemní tašky, adventní kalendáře a další originální věci.

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

 

Projekty

Co děláme
Pracuji, tedy jsem 2023-25
Posílení kapacit a profesionalizace organizace Borůvka Praha o.p.s. II.
Aktivity
Druhý život textilu
Seriál