Koloběh

Koloběh je charitativní secondhand, jehož cílem je vytvoření místa pro zaměstnance s tělesným handicapem. 

Obchůdek nabízí dámský, pánský i dětský textil, hračky, bižuterii a obuv. Vše v obchůdku získáváme darem od jednotlivců nebo sbírkou mezi zaměstnanci různých společností. Vznikem Koloběhu jsme vytvořili pracovní místo pro zaměstnance s tělesným postižením a výtěžek z prodeje darovaných věcí jde právě na podporu vytvořeného pracovního místa.

Koloběh najdete na Praze 2 v Dittrichově ulici 9 a má otevřeno každý všední den od 10 do 17 hodin.
Chcete se podívat, jak to u nás vypadá? Navštivte naši VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU!

Nákupem podpoříte dobrou věc a nebo pokud chcete darovat starší, ale stále pěkné věci, které už dlouho nenosíte, velice Vaši pomoc uvítáme.

Spolupracujeme

Úzce spolupracujeme s projektem FOREWEAR, který řeší problém nenošeného oblečení, které spoustě lidem leží bezúčelně ve skříni. Podle projektu FOREWEAR má oblečení minimálně devět  životů, a proto se ho snaží smysluplně využít. Tým FOREWEAR oblečení sbírá na firemních akcích a poté se roztřídí v Obchůdku Koloběh. Část oblečení se v Koloběhu prodá a podpoří se tak dvě vytvořená pracovní místa pro zaměstnance s handicapem. Co se v obchůdku neprodá putuje dále k těm, kteří to potřebují. To, co se již nedá využít, v projektu FOREWEAR nechají zpracovat na netkanou recyklovanou textilii, na kterou vzniknou designové potisky. Z té se pak v chráněných dílnách šijí krásné obaly na telefony, tablety, zápisníky a knihy. Vše je využito do posledního kousku a i když se oblečení neprodá, pomáhá dál a dává práci dalším lidem, kteří ji potřebují. Projekt FOREWEAR je naším skvělým partnerem, pomáhá nám organizovat sbírky, a výrobky z recyklovaného textilu si mohou pořídit jak jednotlivci, tak i firmy, které si dokonce mohou nechat navrhnout vlastní design! Projekt tak podporuje zodpovědný společenský konzum, udržitelnost a životní prostředí, a dává práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách. V květnu 2013 projekt vyhrál v mezinárodní soutěži Social Impact Award 2013 pořádané HUB Praha a od té doby se neustále rozvíjí.

Fotogalerie